Stájová lékárnička, aneb první pomoc po ruce

STÁJOVÁ LÉKÁRNIČKA

Nejdůležitější součástí každé stáje, jezdeckého klubu či domácího chovu je bezesporu vhodně vybavená lékárnička - první pomoc v případě úrazu. 

Kdo má koně ví, že jsou mistři v pořizování si zranění naprosto o cokoliv, ať už se jedná o menší povrchové ranky nebo bohužel i hluboká tržná poranění. A proto je vždy třeba mít po ruce základní prostředky, díky kterým zvládneme ošetřit takřka cokoliv.

KOUPIT KOMPLETNÍ LÉKÁRNIČKU

 

CO BY MĚLA OBSAHOVAT?

Víte že...?

Vitální tělesná teplota u koně se pohybuje mezi 37-38°C.

 

Proto nezapomínejte ani na teploměr, patří k prvním pomocníkům při ověření vitálních funkcí koně. To, že se náš čtyřnohý parťák potýká s nějakým problémem, nám poměrně spolehlivě ukáží naměřené hodnoty.

Nevíte si rady, jak složit vlastní lékárničku, abyste nezapomněli na nic zásadního? Právě pro vás máme vlastní lékárničku pro koně, která obsahuje, vše co byste mohli potřebovat. 

Naše kompletní lékárnička je balena v tašce s mnoha postranními kapsami a popruhem přes rameno, díky čemuž ji snadno přemístíte i s celým obsahem. Velkým bonusem je, že veškeré její části máme ve stálém sortimentu v kategorii Stájová lékárna. Pokud něco vypotřebujete, snadno to nahradíte při dalším nákupu.

 

NAŠE LÉKÁRNIČKA OBSAHUJE

JAK OŠETŘIT DROBNÁ PORANĚNÍ?

V prvé řadě záleží o jakou ránu se jedná. Hlubokou, velkou, bodnou, sečnou či tržnou ránu je třeba, aby nejdéle do 8 hodin od úrazu viděl veterinář. Tomu předchází samozřejmě telefonická konzultace, jak správně postupovat. 

Pokud se ovšem jedná o drobné, menší a povrchové škrábnutí či stržení kůže, stačí ránu očistit gázovým čtverečkem a vodou od vnějších nečistot, následně důkladně vydesinfikovat pomocí roztoku desinfekce či desinfekčních sprejů, nechat chvíli působit, a následně ránu zastříkat sprejem (například se stříbrem či zinkem), který vytvoří vnější voděodolné krytí rány. 

Takto ošetřená rána, je chráněna před infekcí a dalším znečištěním, přičemž dochází zároveň i k podpoře pohmožděné tkáně a k rychlejšímu hojení. 


 

Pokud zvažujete obsah lékárničky nebo máte jakýkoliv jiný dotaz, neváhejte se na nás obrátit.  Můžete nás kontaktovat na e-mailu info@horseandme.eu, telefonu +420 777 170 333 a nebo nám napište na Messenger.  Přejeme vám stovky spokojených kilometrů na koňském hřbetě! 

Váš team HORSEandME.eu

♥︎ SLEVA -10 % S KÓDEM HORSIMO
už jen