MIPS

MIPS (= Multi-directional Impact Protection System) je zcela unikátní technologie, která dokáže snížit a přesměrovat síly, které při pádu ohrožují mozek a jeho tkáně. MIPS systém nalezneme uvnitř helmy.

Proč MIPS?

Výzkumy zranění hlavy ukázaly, že když spadnete a udeříte se do hlavy, nejčastěji dopadnete v úhlu, nikoliv přímo. Pád z úhlu vytváří rotační pohyb, vůči kterému je mozková tkáň velmi citlivá a který může způsobit závažná zranění mozku. MIPS BPS (Brain  Protection System = Systém ochrany mozku) tyto rotační síly a tudíž i poškození mozku dokáže snižovat.

 

Jak MIPS funguje?

MIPS BPS umožňuje hlavě v helmě mírný pohyb, který dokáže odtlumit rotační pohyb, který by jinak do mozku procházel přímo. Pokud jsou rotační síly mírně přesměrovány, riziko poškození mozku klesá.

Jádro MIPS BPS tvoří vrstva s nízkým třením, která umožňuje pohyb hlavy v helmě do všech směrů zhruba o 10-15 mm.

Na obrázku vidíte výsledek testování helem s MIPS systémem a bez něj na figurínách. Figurína s helmou bez MIPS systému utrpěla výraznější poškození, než ta s MIPS systémem. 

Při běžném testování jsou helmy testovány pouze na pád přímo dolů, což ovšem málokdy odpovídá realitě.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení