RECENZE: F.R.A. Caval - bezudidlová uzdečka

 
Vyznat se v široké nabídce bezudidlových uzdeček je docela výzva. Ve spolupráci s Freedom Riding Articles (F.R.A.) jsme pro vás otestovali bezudidlové hackamore Caval, které vám představíme v následujících řádcích.

Výměnná ramena = nastavitelný tlak

Aby toho nebylo málo, je možné vyměnit i kompletní hackamore ramena. V základní verzi uzdečky je dodáváno hackamore STAR. Pokud ale z nějakého důvodu preferujete jiné nebo chcete vyzkoušet, co vám bude více vyhovovat, výměna je více než snadná. 

Caval v praxi

Caval oceníte už při uždění a odužďování. První nastavení sice chvíli trvá, ale když už máte přizpůsobeno hlavě vašeho koně, nauždění je jen otázka okamžiku, protože nánosník nemusíte rozepínat.

S Cavalem se skvěle pracuje ze sedla i ze země. Tím, že dobře sedí a na hlavě koně se nepohybuje, s ním jde působit velmi přesně, což u bezudidlových uzdeček nebývá standardem. Tři očka na nánosníku umožňují připnutí lonže, vodítka či dalších pomocných otěží, což se hodí při práci s mladými koňmi nebo nezkušenými jezdci. 

Pokud Caval zapneme způsobem, kterým podpoříme pákový efekt hackamore, pomůže nám vyhnout se dalšímu nešvaru, který bývá u bezudidlových uzdeček častý: opírání se koní do otěží. Pokud pracujete s přilnutím správně – tedy ne tlakem a tahem, ale lehkými vibracemi, kůň bude na kontaktu lehký, příjemný a pákový efekt hackamore ho bude povzbuzovat k samonesení. 

S velkou pravděpodobností budou na Cavalu dobře jezditelní i dopřednější koně, nicméně to jsme si neověřili v praxi, protože během testování se naši koně chovali mravně. Koně na Caval reagovali pozitivně, nejevili žádné známky nespokojenosti či napětí. Bezudidlové ježdění preferují, takže u nich Caval určitě prošel bez jakýchkoliv námitek. 

 


Pokud s výběrem váháte, rádi vám poradíme. Můžete se na nás obrátit na e-mailu info@horseandme.eu, telefonu +420 777 170 333 a nebo nám napište na Messenger.Přejeme vám šťastný výběr a stovky spokojených kilometrů na koňském hřbetě! Váš team HORSEandME.eu

♥︎ SLEVA -10 % S KÓDEM HORSIMO
už jen