RECENZE: Pracovní deka CATAGO s technologií FIR-tech

Recenze: Catago pracovni deka

NIKOLA KOVÁŘÍKOVÁ

Equine-study
Jmenuji se Nikola Kováříková a na sociálních sítích se prezentuji jako Equine-study. Svůj život jsem zasvětila mým dvěma koním, kteří se oba potýkají se zdravotními omezeními. Intenzivně se věnuji studiu anatomie, bodyworku a biomechaniky, abych mohla pomáhat (nejen) svým koním. Ve volném čase tvořím vzdělávací materiály pro majitele koní na sociálních sítích.

Lonžování a práce ze země patří ke každé správné sportovní i rekreační přípravě koně a to i v zimním období. V chladných dnech tak dochází k prekérní situaci, jak skloubit práci a chladné počasí, zvláště u nemocných či oholených koní, a jak chránit jejich záda před chladem. Osobně jsme se s těmito problémy potýkali pokaždé v období podzim/zima. Pracovní deka CATAGO FIR-Tech je efektivní řešení.

VÝHODY

  • Optimální využití deky v pohybu umožňuje její specifický střih, který nabízí dostatek prostoru pro pohyb a kadenci předních končetin, aniž by došlo k jejich omezování a nepříjemnému tahu dekou za kohoutek.
  • Oceňuji měkce vyztužené zapínání na plecích a bezpečnostní popruhy pod břicho.
  • Materiál je velmi podobný tomu z bundy CATAGO Hybrid, který je nepropustný, větru i voděodolný.
  • 0 g gramáž ideální pro pracujícího koně.
  • FIR-TECH technologie podporuje rychlejší prokrvení organismu a zahřívání svalů.

NEVÝHODY

  • Délka deky v oblasti krku je pro koně jako je Gas optimální. U nízko nasazeného a velmi širokého krku, bych si dokázala představit možný tlak na kohoutek.
  • Vnitřní a vnější vrstva deky je na sobě nezávislá a musí se na koni občas lehce upravit.
  • Není vhodná do přímého a dlouhodobého deště, ale přiznejte se, kdo v největším slejváku chodíte pracovat s koňmi na nekrytou kruhovku či do terénu?

ZÁVĚR TESTOVÁNÍ

Za nás je to tedy výborný společník, který pomocí keramických vláken odráží vydané teplo zpět do svalů. Prohřívá a regeneruje. Zároveň ale deka není příliš teplá a tak se dá využít i za teplejších dní nebo nepříjemného mrazu. Mrholení ani vítr nám teď už nedělají starosti.  

Naše hodnocení na FIR Tech deku je tedy 10/10.  

 V nabídce HORSEandME najdete spoustu dalších výrobků s unikátní technologií FIR-Tech nejen pro koně a psy, ale také pro jezdce. Pokud se chcete o technologii FIR-Tech dozvědět více, přečtěte si náš článek ZDE.

PROHLÉDNOUT SI VŠECHNY PRODUKTY FIR-TECH


Pokud s výběrem váháte, rádi vám poradíme. Můžete se na nás obrátit na e-mailu info@horseandme.eu, telefonu +420 777 170 333 a nebo nám napište na Messenger.Přejeme vám šťastný výběr a stovky spokojených a úspěšných kilometrů na koňském hřbetě!Váš team HORSEandME.eu

♥︎ SLEVA -10 % S KÓDEM HORSIMO
už jen