Uzdečka anatomická FaySport PresTeq QHP, černá
Kód: QH-P700 ZW 4Související produkty
Detailní popis produktu
Anatomické vlastnosti:
- Anatomický tvar korunky nátylníku uvolňuje vazy a nervová zakončení v horní části krku. Tlak se přesouvá na dva gelové polštářky po stranách, které poskytují větší pohodlí.
- Přizpůsobení tvaru uší umožňuje volnost jejich pohybu, zabraňuje podráždění a zaklápění hlavy způsobené nepohodlím.
- PressTEQ systém poskytuje hladký spodní povrch, čímž zabraňuje tlaku a tření čelistního kloubu a nervů, které jsou zde uloženy.
- Speciální tvar korunky se vyhýbá TMJ kloubu, což je čelistní kloub, kde se spojuje spodní čelist s lebkou. Díky anatomickému tvaru nedochází k žádnému tření ani tlaku. Kůň je povzbuzován ke žvýkání a k uvolnění čelisti.
- Anatomický tvar lícnice poskytuje dostatek prostoru v okolí jařmové kosti a zabraňuje tak jejímu odírání.
- Odstraněním podhrdelníku nehrozí zablokování nebo podráždění průdušek.
- Systém ElasTEQ v lícnicích poskytuje elastické spojení s ústy a zabraňuje vyvíjení nadměrného tlaku.
- Speciální tvar nánosníku se vyhýbá nervovému zakončení v lebce. Tlak na tento nerv může způsobit znecitlivění horního rtu, nozder, víček a čelistí.
- Inovativní design nánosníku netlačí na stoličky a tváře. Tradiční uzdečky svírají čelist směrem na stoličky a mohou způsobit puchýře na vnitřní straně čelisti.
- Použitím poskytnutých elastických udidlových popruhů je tlak rovnoměrněji rozložen a jeho dopad je zpomalen. Tato vlastnost je užitečná především pro mladé či citlivé koně.
- Díky speciálnímu tvaru a umístění je nánosník dostatečně vysoko a vyhýbá se tak křehké špičce nosní kosti. Nízko umístěný nánosník může způsobit podráždění a dokonce i zlomeniny. Horní část nánosníku je o něco širší než boky a má gelové polstrování pro lepší rozložení tlaku a větší pohodlí.
- Nánosník je tvarován tak, aby se úplně vyhnul nozdrám, čímž umožňuje optimální dýchání.

Další funkce:
Čelenka:
Díky montážnímu systému PressTEQ je výměna čelenky velmi snadná. Už nemusíte rozebírat celou uzdečku, ale můžete jednoduše odepnout druk (cvoček) a čelenku vyměnit. Za pár sekund můžete získat nový vzhled. Všechny designy čelenek jsou pečlivě vytvořeny a sestaveny. Na všechny čelenky se používají originální krystaly Swarovski pro optimální odraz světla a navíc zářivě svítí pod jakýmkoli světlem.
Gelové polštáře
Přidání gelového polstrování, vedle tradičního gumového polstrování, poskytuje zvýšené rozložení tlaku, což přináší větší pohodlí pro koně. Nátylník má dva velké polštáře s gelovým polstrováním na obou stranách. Nánosník je vybaven menším polštářem na horní části nosní kosti.
Zapínání
Lícnice, nánosník i podpínací řemínek jsou opatřeny klipem, což nabízí mnoho výhod. Pokud je vše nastavené na správnou velikost, nasazení uzdečky je rychlejší než kdy předtím. Lícní popruhy jsou k dispozici samostatně. Výměna udidla je též snadná a lze ji provést i při nasazené uzdečce.
Elastické popruhy k udidlu
Elastické popruhy k udidlu lze v případě potřeby použít ke zpomalení nárazu a snížení tlaku na ústa. Tlak bude rozdělen mezi udidlo a nánosník. To může být užitečné zejména pro mladé koně nebo koně s neklidnými nebo citlivými ústy.


Alternativní způsob nasazení uzdečky:
Pomocí spon, kterými je uzda opatřena, ji lze nasadit i bez dotyku uší. To je užitečné zejména u koní, kteří mají citlivé uši.
Jak nastavit uzdu na alternativní způsob?
- Odepnutí levé lícnice.
- Jemné nasazení uzdečky na hlavu a vyhnutí se uším.
- Upevnění nánosníku.
- Vložení udidla do úst a zapnutí levé lícnice.
- Upevnění podpínacího řemínku.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Uzdečka FaySport PresTeq QHP |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
