Jak vybrat: jezdecká výbava pro děti

 

Letní jezdecké tábory jsou tady a malí nadšenci do jezdectví se nemohou dočkat. Mnohým rodičům, kteří se v jezdeckém sportu neorientují, však přibývají vrásky na čele: Jaké vybavení na koně pro dítě zvolit, aby zaručovalo co největší bezpečnost a zároveň nezruinovalo rodinný rozpočet? Ve spolupráci s pořadateli letních táborů a jezdeckých kroužků jsme pro vás připravili základní přehled, dle kterého se snadno zorientujete.

NAŠE BEZPEČNOSTNÍ DOPORUČENÍ

Ochrana páteře tzv. páteřák není pro jezdecký sport dostačující a není alternativou k vestám! Investujte do padnoucí vesty a tu vždy oblékejte co nejvíce na tělo. ideálně na tričko a vždy pod bundu. Navíc velká část jezdeckých klubů a pořadatelů táborů výslovně vyžaduje bezpečnostní vesty

Gumové holínky nebo gumová pérka

Levnější gumové jezdecké holínky jsou praktické na údržbu, ale noha se v nich potí a nejsou vhodné na dlouhodobější nošení. Pozor, klasické gumáky se k ježdění nehodí – bývají široké, měkké a s výrazným vzorkem na podrážce. Všechny tyto faktory zvyšují riziko úrazu. 

Gumová pérka jsou velmi praktická na údržbu, nepromoknou ani neprovlhnou, ale nejsou až tak komfortní na ježdění nebo dlouhodobější nošení. Jsou ideální jako doplněk do nepříznivého počasí nebo jako náhradní boty. Příjemná je jejich nízká cena. 

Pérka + minichapsy

Nejkvalitnější a nejpohodlnější jsou nízké jezdecké boty z pravé kůže. Jejich jediné minus je vyšší cena, avšak při správné péči vydrží opravdu dlouho, může je tak dítě nosit déle, případně je pošlete na bazarech dál. (Jak pečovat o jezdeckou obuv naleznete ZDE) Pérka bývají natahovací nebo se šněrováním. Natahovací se snadněji a rychleji nazouvají, ale pérka se zipem (případně šněrovací se zipem), se zase dokonaleji přizpůsobí noze a lépe sedí. Kompromisem mezi materiály i cenou jsou nízké jezdecké boty ze syntetické kůže. Jsou odolné, pevné a na pohled nerozeznatelné od kožených, avšak už nevydrží tolik jako pravá kůže. 

Minichapsy se používají k ochraně lýtka a zpevnění nohy celkově. Používají se pouze s pérky. Níže se o minichapsech dozvíte více.

Vysoké jezdecké boty

Vysoké jezdecké boty využijí především zkušenější děti, které aktivně a pravidelně jezdí. Tyto boty bývají dražší, ale vydrží déle. Skvěle se v nich jezdí, avšak nejsou příliš vhodné na chození a běžný pohyb při práci ve stáji a kolem koní. Je tedy vhodné si je po ježdění přezouvat. 

 


Pokud máte jakýkoliv doplňující dotaz, neváhejte se na nás obrátit na e-mailu info@horseandme.eu, telefonu +420 777 170 333 a nebo nám napište na Messenger.

♥︎ SLEVA -10 % S KÓDEM HORSIMO
už jen