FIR-Tech, převratná technologie značky CATAGO

INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE FIR-TECH PRO KONĚ I JEZDCE

Trápí vás ztuhlé svaly a klouby, pomalá regenerace po tréninku, léčíte zranění nebo snad chronické obtíže pohybového aparátu? Vyzkoušejte produkty FIR-Tech (Far Infrared Rays Technology – v překladu "technologie vzdálených infračervených paprsků"). Dánská rodinná společnost CATAGO, která si zakládá na elegantním designu a funkčnosti materiálů, vyvinula speciální terapeutické produkty s technologií FIR-Tech, díky kterým můžete koním (ale i sobě) dopřát speciální péči jen tím, že je nosíte.

 

CO JE TO FIR-TECH?

Veškeré produkty CATAGO FIR-Tech jsou podšité multifunkční polyesterovou tkaninou, do které se při výrobě přidává specifický keramický prášek, přičemž keramické částice nakonec tvoří až 70 % tkaniny. Funkce těchto částic je primárně vytváření infračerveného záření

Tělo člověka i koně vydává neustále teplo a energii, která vzniká při aktivních biologických procesech měkkých tkání. Pokud se tkanina FIR-Tech dostane do blízkosti pokožky, keramické částice v této tkanině pracují jako tzv. pohlcovače tělesného tepla, které jej odráží pomocí infračerveného záření zpět do těla. Toto jemné, okem neviditelné záření proniká 4 až 7 cm pod kůži. FIR-Tech energie je snadno absorbována v tělesných tkáních a vytváří lehké vibrace a frakce mezi vazbami tvořícími molekuly. Důsledkem toho se rozšiřují cévy a zvyšuje se krevní oběh.

 

  • uvolnění a rychlejší regeneraci svalů
  • prevenci před zraněním
  • podporu hojivých procesů při akutních/chronických zraněních
  • zvýšení kyslíku v krevních buňkách a lepší okysličení svalů
  • zmenšení svalových křečí a otoků

 

  • podpora protizánětlivých procesů v kloubech, šlachách a vazech
  • zlepšení krevní cirkulace
  • zvýšení metabolismu
  • úleva bolavým svalům a kloubům
  • uvolnění a prohřívání svalů

FIR-Tech pro koně

FIR-Tech pro jezdce

Značka CATAGO FIR-Tech myslí i na jezdce a majitele koní.  

Návleky na zápěstínávleky na kolenabederní pásynákrčníky uvolňující krk a trapézy, rukavice, ale i funkční trička, jezdecké legíny s gripemkompresní podkolenky či dokonce povlak na polštář – tam všude FIR-Tech pomáhá. A co je na téhle technologii nejlepší? Pracuje za vás. Stačí se jen obléknout.

 Proč si pořizovat produkty s FIR-Tech technologií, když na prohřátí těla stačí termofor s horkou vodou nebo elektrická nahřívací dečka?

Odpověď je jednoduchá. Zatímco teplo proudící z termoforu či elektrické nahřívací dečky zahřívá pouze povrch kůže, nedokáže prostoupit do hlubokých struktur jakými jsou svaly, klouby či vazy. FIR-Tech, pomocí infračervených paprsků, dokáže proniknout do hlouběji uložených tkání, aniž by přitom zahříval povrch kůže. Nedochází tak k pocitu přehřátí nebo pálení, na rozdíl od výše zmíněných produktů, jejichž biologické účinky jsou na hlubší vrstvy naprosto minimální. 

Řada FIR-Tech PRO

Produkty této řady pracují s tzv. aktivními uhlíkovými vlákny (Active Carbon), které jsou prospěšné především pro šlachy, vazy a klouby. Hlavní funkcí těchto produktů je stimulovat autoregeneraci neboli samoléčebné procesy, které jsou v těle vždy přítomné.

Infračervené záření zároveň významně napomáhá většímu průtoku krve do tkání, což snižuje jejich napětí. 

FIR-Tech pro psy

Máte staršího pejska, kterému byste rádi dopřáli bezbolestný pohyb do vysokého věku? Nebo aktivního sportovce, který také ocení regeneraci? Catago FIR-Tech myslí i na nejlepšího přítele člověka. FIR-Tech pro psy nabízí poholdné pelíšky, polštáře i venkovní deky/oblečky pro psy.


 

Pokud s výběrem váháte, rádi vám poradíme. Můžete se na nás obrátit na e-mailu info@horseandme.eu, telefonu +420 777 170 333 a nebo nám napište na Messenger. Přejeme vám šťastný výběr a stovky spokojených kilometrů na koňském hřbetě! Váš team HORSEandME.eu

♥︎ SLEVA -10 % S KÓDEM HORSIMO
už jen