Jak vybrat: jezdecký pad

Ježdění bez sedla je skvělý způsob, jak si zlepšit sed, uvědomit si jezdecké chyby, zapracovat na rovnováze a zpestřit trénink koni i jezdci. Navíc napomáhá budovat vztah mezi jezdcem a koněm, protože jízda bez sedla není možná bez vzájemné důvěry a komunikace. Ježdění bez sedla na holém koni však nevyhovuje všem. Koňská srst klouže a při aktivnějším ježdění může být pro jezdce velmi náročné, udržet se bezpečně na hřbetě.

Jezdecký pad je příjemný kompromis, mezi ježděním v sedle a na holém koni, protože umožňuje blízký kontakt s koněm, ale zároveň poskytuje jezdci určitou oporu a stabilitu. Některé typy více polstrovaných padů také lépe rozkládají váhu. 

DŮLEŽITÉ INFORMACE PŘED KOUPÍ JEZDECKÉHO PADU

  • Z hlediska rozložení váhy jezdce na koňském hřbetě je padnoucí kostrové sedlo nenahraditelné. Jezdecké pady nemají pevnou kostru, proto nejsou primárně určené na náročné výkonnostní ježdění.   
  • Vždy je třeba zohlednit stav hřbetu koně. Pro koně se zdravým hřbetem a dobře nasvalenou horní linií je rozumné ježdění s jezdeckým padem zcela bezpečné. Naopak koním s bolavým hřbetem ježdění bez sedla či na padu (ale ani se sedlem) neprospívá. 
  • Není vhodné na jezdecké pady umisťovat třmeny, byť někteří výrobci takovou možnost nabízí. Upevnění třmenů výrazně zvyšuje bodový tlak na hřbet koně, který představuje pro koně nepřiměřenou zátěž a může ho poškozovat.

TYPY JEZDECKÝCH PADŮ 

Před výběrem jezdeckého padu byste nejdříve měli zvážit, k čemu přesně pad hodláte využívat a co od něj očekáváte.

 

Ježdění na padu nám prozradí mnohé o našich jezdeckých kvalitách a schopnosti komunikovat s naším koněm. Rozhodně stojí za to mít pad po ruce a občas ho využívat. Není nic příjemnějšího než zimní vyjížďka v hřejivém beránku. 

V naší nabídce naleznete desítky jezdeckých padů, stačí si jen vybrat. 


Pokud s výběrem stále váháte, rádi vám poradíme. Můžete se na nás obrátit na e-mailu info@horseandme.eu, telefonu +420 777 170 333 a nebo nám napište na Messenger. Přejeme vám šťastný výběr a stovky spokojených kilometrů na koňském hřbetě!

Váš team HORSEandME.eu

 

♥︎ SLEVA -10 % S KÓDEM HORSIMO
už jen