Acavallo - inovativní italské produkty

Italská společnost Acavallo byla založena v roce 2003 se závazkem vyvíjet pouze vysoce kvalitní a efektivní produkty, navíc s důrazem na udržitelnost. S touto filozofií společnost uvedla na trh již dobře známé korekční terapeutické podložky, oblíbené bezpečnostní třmeny a dokonce i sedla. Dnes je značka rozšířena do více než 60 zemí po celém světě a vychvalují si ji i naprosté špičky jezdeckého sportu.

acavallo

AMBASADOŘI

Acavallo spolupracují dokonce i s Allevamento Fonte Abeti, renomovaným centrem chovu drezurních koní v Toskánsku. Jejich dalšími ambasadory jsou dobře známá jména jako Charlotte Dujardin, Cathrine DufourScott Brash, Valentina Truppa, Simon Delestre, Mathilda Karlsson,  Andreas Schou a mnoho dalších. Všichni ambasadoři jsou aktivně zapojeni do oddělení výzkumu a vývoje Acavallo produktů, a právě díky této úzké spolupráci je každý výrobek vyladěn do posledního detailu, aby plnil nejvyšší standardy.

Stěžejním produktem společnosti je terapeutický gel, který se používá i ve zdravotnictví. Kombinací gelu s různými přírodními a high-tech materiály byla vytvořena řada podložek i chráničů pro optimální pohodu a ochranu koně a pro zlepšení sportovního výkonu. 

GELOVÉ PODLOŽKY

Gelová podložka tlumí nárazy a zároveň zajišťuje ideální rozložení tlaku sedla na hřbetu koně. Je ideálním řešením pokud sedlo nesedí koni stoprocentně. Některé z podložek mají unikátní hexagonové výřezy, které umožňují ještě lepší rozložení tlaku než běžné gelové podložky.

PODLOŽKY Z PAMĚŤOVÉ PĚNY

Podložky z paměťové pěny se vyznačují vysokým tlumícím efektem, absorpcí nárazů, rozložením váhy a přitom je stále zachován ideální kontakt jezdce s koněm. Některé modely mají středovou vložku zvanou 3D Spacer, která zajišťuje distribuci hmotnosti a maximální prodyšnost. Jsou tak ideální pro citlivé koně i koně s bolestmi zad.

acavallo
acavallo

PODLOŽKY Z TERMOPLASTICKÉHO MATERIÁLU

Extra lehké tlumící z termoplastického* materiálu, lemované ekologickou vlnou. Tyto podložky jsou nízkoprofilové, vysoce účinné a poskytují zádům koně skvělou ochranu i odvětrávání. Inovativní struktura těchto tlumících deček je složena z množství malých hrbolků s bočními otvory, které umožňují intenzivní, horizontálně řízenou cirkulaci vzduchu. 

*Netoxický a šetrný materiál k životnímu prostředí, odolný také vůči vysokým teplotním výkyvům. 

BEZPEČNOSTNÍ TŘMENY

Acavallo je průkopníkem ve výrobě patentovaných bezpečnostních třmenů, které díky výklopnému systému získaly prestižní postavení mezi jezdci po celém světě. Třmeny nabízí nejen jedinečný design, mnoho barevných variant, ale primárně bezpečí, to je prioritou při každé jízdě na koni. V nabídce je naleznete i v juniorských velikostech.

V barvách bezpečnostních třmenů jsou dostupné i ladící ostruhy/šporny.

AluPro + AluPlus

Hliníkové bezpečnostní třmeny s bočním uvolňovacím mechanismem vynikají lehkostí. Hmotnost páru třmenů je cca 725 g. Disponují extra širokou nášlapnou plochou z nerezové oceli, která dodává stabilitu a také tlumí nárazy jezdcovy váhy, zároveň jsou vhodné i pro jezdce s ortopedickými problémy. Vnější kloubové rameno je částečně vyrobeno z pružného polymeru, čímž je zajištěno bezpečné odemykání.

acavallo
acavallo

OPERA

Oblíbené bezpečnostní třmeny Opera z kompozitního materiálu vynikají lehkostí a stabilitou. V případě pádu se v horní části pootevřou, aby noha mohla vyklouznout. Díky inovovanému tvaru nehrozí překroucení, třmen zůstává stále v jedné pozici. A to i v případě, že vám noha vyklouzne, snadno si jej "nakopnete" zase zpět. Disponují širokou nášlapnou plochou z nerezové oceli s protiskluzovým povrchem. Napomáhají uvolňovat napětí v bocích jezdce a zároveň šetří kolena i kotníky. 

K dispozici v hnědé a černé.

PODSEDLOVÉ DEČKY

Od tradičních bavlněných deček až po inovativní modely. Nabídka podsedlových deček od společnosti Acavallo je rozmanitá, ať už závodíte nebo jezdíte jen rekreačně, tyto dečky splní vaše očekávání.

3D SPACER

Materiál 3D Spacer je ve výrobcích Acavallo hojně využíván právě pro své jedinečné vlastnosti; zabraňuje přehřívání a účinně absorbuje pot. Nesmí tedy chybět ani u podsedlových deček. Navíc v kombinaci s paměťovou pěnou účinně tlumí nárazy a tak pozitivně ovlivňuje zdraví a komfort zad vašeho koně.

GEL & GRIP

Podsedlové dečky s označením Gel&Grip obsahují bambusová vlákna. Jedná se o neuvěřitelně hebký materiál, který je navíc antibakteriální a skvěle absorbuje pot. Gripy, tedy silikonové drážky, drží dečku na svém místě, díky tomu nehrozí klouzání.

ECO-VLNA

Podsedlové dečky s eco vlnou poskytují vysokou úroveň pohodlí a funkčnosti. Součástí je i prodyšný materiál 3D Spacer, který zaručuje, že vašemu koni bude poskytnut absolutní komfort během každé jízdy.

ALL IN ONE

Tyto podsedlové dečky nazýváme pracovně "all in 1," protože kombinují protiskluzové vlastnosti gripu, maximální komfort pro záda koně díky paměťové pěně a i jedinečné prodyšné vlastnosti 3D Spaceru.

Všechny dečky značky Acavallo naleznete ZDE.

acavallo

Objevte širokou škálu westernových deček od Acavallo, které spojují inovativní materiály (3D Spacer, paměťová pěna, X-grip, eco vlna), aby vaše jízda byla ještě pohodlnější a efektivnější.

UDIDLA

Mezi další produkty, které vám u Acavallo nesmíme zapomenout představit, patří udidla. Ramena k hackamore v různých barvách jsou jen začátkem, ale setkali jste už s textilním udidlem?

acavallo

FIBER

Udidlo Jumpe AluPro Fiber je vyrobeno z certifikovaného, 100% netřepícího, krouceného vlákna. Ideální volba pro extra citlivé koně. Jedná se o vysoce odolné vlákno, nehrozí natrhnutí či překousnutí, také neabsorbuje vodu a lze snadno čistit. Váží pouhých 65 g, koně jej velmi dobře přijímají.

SENSITIVE BIT

Typicky modrá Acavallo udidla jsou vyrobena z odolného, antibakteriálního materiálu, který připomíná gumu, avšak s kovovým, ohebným jádrem uvnitř. Zajišťují rovnoměrné rozložení tlaku a bezpečný kontakt jezdcovy ruky s hubou koně.

V nabídce naleznete v několika podobách, např.: déčko, déčko s vroubky, nelomené déčko s klenutím, pelham, pelham s vroubky nebo klenutím.

acavallo

SEDLA

Skutečnou specialitou jsou sedla Acavallo, která skvěle padnou díky unikátnímu systému nastavení velikosti komory. V nabídce naleznete skoková i drezurní, obojí v prémiové kvalitě, jak je u Acavallo již zvykem.

Jak jsme již zmínili, sedla vynikají tzv. MAG systémem ® - (Micrometer Adjustable Gullet System MAG = na mikrometr nastavitelný komorový systém). Jedná se o velmi snadné a účinné nastavení přední komory sedla tak, aby přesně sedělo vašemu koni. Celý proces nastavování je tak snadný, že jej zvládnete upravit sami, během pár minut. Sedla jsou samozřejmě celokožená, z teletiny. Polštáře si můžete vybrat vlněné i latexové, záleží na vašich preferencích.

acavallo

UZDEČKY

Nesmíme opomenout ani uzdečky, které jsou vyráběny z prémiové hovězí kůže, jsou anatomicky tvarované a lícnice mají patentovaný systém posouvaní pro přesné a hlavně správné usazení na hlavu koně. Dopřejte svému čtyřnohému miláčkovi to nejlepší. ❤️

Samozřejmě v nabídce naleznete i spoustu dalších produktů, jako jsou třeba měkké gelové podbřišníky, stylové chrániče a zvony, poprsníky i martingaly nebo elegantní kožené ohlávky.


Pokud s výběrem váháte, rádi vám poradíme. Můžete se na nás obrátit na e-mailu info@horseandme.eu, telefonu
+420 777 170 333 a nebo nám napište na Messenger. Přejeme vám šťastný výběr a stovky spokojených kilometrů v sedle!

Váš team HORSEandME.eu

♥︎ SLEVA -10 % S KÓDEM HORSIMO
už jen