Připravte se na hmyzí sezónu

 

Na teplé dny se těšíme asi úplně všichni, ale pro koně citlivé na hmyz, muchaře a alergiky je oteplení spíše za trest. S prvním bzučením, které se jim ozve kolem uší a očí, nastává třepání hlavou, drbání se, nervozita a nesoustředěnost. Znáte to také? Nevěšte hlavu, nemusíte se hned stěhovat za polární kruh. Máme řešení! 

Připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších a nejúčinnějších repelentů, se kterými se uleví vašim koním i vám. 

TO NEJSILNĚJŠÍ NA TRHU

SPREJE A GELY NA BÁZI ICARIDINU

Jsou šetrnější než Ultra Shield, ale zase je nutné aplikaci opakovat častěji. Účinná složka těchto repelentů – icaridin – je pachově téměř neutrální a nezatěžuje tedy lidi ani koně nepříjemným zápachem. Je často používanou účinnou látkou i v repelentech pro lidi.

Molekuly látek rozpuštěných ve vzduchu se vážou na receptory a spouštějí v případě icaridinu odpuzující nervovou reakci. Icaridin jako repelentní látka odpuzuje hmyz, aniž by jej zabíjel. Při nanesení RP1 na srst se vytvoří tenká ochranná vrstva, která chrání po dobu několika hodin. Navíc je účinná látka icaridin velice jemná ke kůži. Funguje dobře proti komárům, muchničkám, ovádům i klíšťatům. Přípravek neobsahuje zakázané látky dle antidopigových pravidel FEI 2021.

NOVINKA NA ČESKÉM TRHU

DEODORANT PRO KONĚ A PONÍKY

MINERÁLNÍ LIZ ODPUZUJÍCÍ HMYZ

PASTI NA HMYZ

POTŘEBUJETE NĚCO EXTRA?


Pokud s výběrem váháte, rádi vám poradíme. Můžete se na nás obrátit na e-mailu info@horseandme.eu, telefonu +420 777 170 333 a nebo nám napište na Messenger.  Přejeme vám šťastný výběr a stovky spokojených kilometrů na koňském hřbetě! 

Váš team HORSEandME.eu

♥︎ SLEVA -10 % S KÓDEM HORSIMO
už jen